Blockchain Bilişim Teknolojileri A.Ş.

      Cüzdan Yedeklemesi Nasıl Yapılır ve Niçin Önemlidir?

      Bitshares hesabı açtığınızda cüzdanınızın kontrolü tamamen size aittir. Bir başka kişi sizin cüzdanınızı kontrol edemez. Cüzdana erişim için gerekli olan yedekleme dosyası (.bin) dosyası bilgisayarınızda şifreli olarak saklanır. (.bin) dosyasını kaybeder ya da şifrenizi unutursanız hesabınıza erişimi kaybedersiniz. Kayıt olduktan sonra indireceğiniz (.bin) dosyasını ve şifrenizi güvenli bir yerde saklamalı ve hiç kimse ile paylaşmamalısınız. Bu uyarıya uymazsanız, bilgisayarınızda oluşacak herhangi bir sorun ya da güncelleme nedeniyle cüzdanınıza ve içindeki her türlü dijital varlığa erişiminizi tamamen ve geri getirilemeyecek biçimde kaybedersiniz.

      Cüzdanınızı yedeklemek için şu adresi kullanabilirsiniz: https://bitshares.org/wallet/#/settings      Cüzdan yedeklemenin bir diğer yolu da yine aynı sayfada göreceğiniz TekAnahtar seçeneğidir. Tek Anahtar, Bitshares'de oluşturduğunuz hesaba tam erişim hakkı sağlayan, otomatik olarak oluşturulan ve 16 kelimeden oluşan paroladır. (.bin) dosyasını kullanarak yapabileceğiniz gibi, TekAnahtar ve şifrenizi kullanarak da Bitshares hesabınıza herhangi bir bilgisayardan erişim sağlayabilirsiniz. Eğer TekAnahtar yöntemiyle yedekleme yaptıysanız, şifrenizi ve TekAnahtarınızı kaybederseniz hesabınıza tekrar erişmeniz mümkün değildir. Bu nedenle TekAnahtarınızı ve şifrenizi birden fazla yerde yedeklemeniz önerilir.

      Yedekleme işlemi cüzdana erişim için hayati önem taşımaktadır. Yukarıda belirtilen iki yöntemle de yedekleme yapılabilir. Ancak biz Bitkapital olarak (.bin) dosyasının saklanarak yedekleme yapılmasını öneriyoruz.
      Güncelleştirildi: 07 Apr 2017 05:16 PM
      Yararlı mı?  
      Bu makaleyi iyileştirmek için bize yardım et
      4 0